STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

W wyniku próchnicy zębów, niekorzystnych nawyków żywieniowych, słabej higienie jamy ustnej oraz nieprawidłowych przyzwyczajeń, np. przy obgryzaniu ołówka, dochodzi do utraty tkanek własnych zęba, ich niszczenia, przebarwienia i w konsekwencji złamania.

 

Celem stomatologii zachowawczej jest odbudowa kształtu, koloru i funkcji zęba.

 

Przed rozpoczęciem leczenia zachowawczego w Dental Migas Clinic stawiamy na szczegółowe badanie jamy ustnej i zębów, w tym celu:

 

  • wykorzystujemy powiększenie mikroskopów zabiegowych,
  • fotografie wewnątrz- i zewnątrzustne wykonanych specjalnymi aparatami i kamerami wewnątrzustnymi,
  • badanie chlorkiem etylu,
  • diagnostykę laserową
  • radiowizjografię cyfrową, pantomogram i tomografię 3D.

 

Cyfrowa diagnostyka radiologiczna i tomograficzna pozwala na komputerową, a tym samym bardzo dokładną analizę i ocenę zębów przy użyciu oprogramowania, co gwarantuje pewność diagnozy.

 

Dzięki wdrożeniu profesjonalnej diagnostyki lekarz dentysta może dostrzec zmiany na zębie niewidoczne gołym okiem.

 

W pracowni tomografii komputerowej Dental Migas Clinic stosujemy specjalny program ONE SHOT, pozwalający wykonać prześwietlenie w krótszym czasie i o ultra niskiej dawce promieniowania.

Korzyści z wykonania dokładnej diagnostyki są ogromne i są podstawą prawidłowego leczenia.

 

Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy znieczulenie komputerowe duńskiej firmy CALAJECT, zwiększające jeszcze bardziej komfort wizyty.

 

Dzięki użyciu mikroskopów do leczenia zachowawczego mamy możliwość zachowania jak największej ilości zęba. W trakcie leczenia używamy koferdamu, czyli specjalnej gumy do izolacji zęba pacjenta od bakterii ze śliny.

 

 Stawiamy na precyzję, w usuwaniu próchnicy stosujemy specjalne pasty, wykrywające próchnicę oraz dezynfekcję powierzchni zęba laserem, dzięki czemu wiemy, że usunęliśmy wszystkie bakterie.

 

Następnie tak przygotowany ząb zostaje odbudowany wysokiej klasy materiałami kompozytowymi światłoutrwadzanymi, skontrolowany w zgryzie oraz wypolerowany.

 

W zależności od powierzchni ubytku w zębie wykonujemy zabiegi z zakresu:

 

  • Leczenie metodą ICON
  • Abrazję powietrzną
  • Odbudowa zęba metodą bezpośrednią
  • 1 – dniowa odbudowa zęba metodą pośrednią w naszym laboratorium protetycznym przy użyciu wycisku cyfrowego, projektowania komputerowego i wyfrezowania odbudowy z trwałych materiałów

 

ZOBACZ CENNIK