PROTETYKA

Zrozumienie potrzeb pacjenta, własne laboratorium protetyczne, doświadczenie lekarzy oraz współpraca z najlepszymi technikami dentystycznymi gwarantuje sukces w leczeniu protetycznym.

 

W Dental Migas Clinic stosujemy najtrwalsze materiały do wykonania uzupełnień protetycznych. Dzięki technologii Cad Cam możemy stworzyć nowe korony, licówki, mosty, implantokorony na 1 wizycie.

 

Nasi lekarze wykonują:

 

 • Wkłady koronowo-korzeniowe
 • Onlay, inlay, overlay, endokorony
 • Korony
 • Licówki
 • Mosty
 • Protezy akrylowe
 • Protezy szkieletowe
 • Protezy overdentures
 • Protezy natychmiastowe
 • Implantokorony, implantomosty
 • Implantoprotezy

 

Przed rozpoczęciem leczenia protetycznego nasi lekarze przeprowadzają szczegółowy wywiad, dotyczący oczekiwań Pacjenta, jego doświadczeń, stanu zdrowia, a w tym uczuleń na materiały stomatologiczne. Następnie Pacjent jest szczegółowo badany zewnątrz i wewnątrzustnie, wykonywane są wyciski cyfrowe i tradycyjne, oraz rejestracja łukiem twarzowym wraz ze zdjęciami rentgenowskim i tomografią 3D, aby zaplanować najlepszy możliwym plan leczenia oraz możliwe alternatywy.

 

Dopiero na kolejnej wizycie po akceptacji i wyboru opcji leczenia przystępujemy do działania.

 

 

 

Czym są poszczególne rozwiązania protetyczne proponowane przez lekarzy Dental Migas Clinic?

 

Wkłady koronowo- korzeniowe: to rozwiązanie protetyczne, którego zadaniem jest odbudowa zniszczonej w dużym stopniu korony zęba (części zęba widocznej w ustach) w oparciu o zachowany korzeń zęba. Stosowany po leczeniu kanałowym zęba. Następnie na wkład koronowo-korzeniowy jest nakładana korona protetyczna.

 

Onlay, inlay, overlay, endokorony: to tzw. uzupełnienie pośrednie zęba. To rozwiązanie protetyczne stosowane, gdy w zębie był duży ubytek (czyli duża „dziura”) lub ząb jest po leczeniu kanałowym, aby zapobiec jego złamaniu w przyszłości. Wypełnienia mogą być wykonane w systemie Cad Cam. Przygotowana powierzchnia zęba jest skanowana cyfrowym skanerem, po czym na ekranie komputera projektuje się nową odbudowę zęba, następnie frezuje się ją i tak wykonaną pracę w kolorze zęba utrwala się bardzo trwałym cementem (czyli „wkleja się” na specjalny „klej”, który łączy ząb z tym rozwiązaniem protetycznym). Uzupełnienia wykonujemy z różnych materiałów: porcelany i wzmocnionego kompozytu. Takie odbudowy są trwalsze niż zwykła „plomba”, bardziej odporne na ścieranie i zabezpieczają ząb przez złamaniem, a w dodatku wyglądają bardzo estetycznie.

 

Korony: to stałe rozwiązanie protetyczne. Stosowane są, gdy zniszczone są wszystkie powierzchnie zęba i kiedy nie można go odbudować mniej inwazyjnymi rozwiązaniami. Korony mogą być z wykonane z różnych materiałów: pełnoceramiczne, porcelany na podbudowie metalowej, kompozytowe. Obecne techniki laboratoryjne pozwalają na stworzenie koron pasujących idealnie odcieniem i kolorem do zębów własnych pacjenta. Korony całkowicie odtwarzają kształt, kolor i funkcję zęba pacjenta. Mogą być stosowane na zęby martwe i żywe.

 

Licówki: to wyjątkowo estetyczne rozwiązanie protetyczne, pokrywają one powierzchnie wargową zęba. Są cementowane na wysoce estetyczny i trwały cement. Założenie licówek może wymagać przygotowania zęba poprzez szlifowanie lub być wykonane bez szlifowania zębów własnych Pacjenta. Licówki stosowane są do zmiany barwy zębów, które są oporne na wybielanie, zmiany kształtu zębów, wydłużania zębów, zamknięcia diastemy, niewielkich zmian położenia zębów – zamiast leczenia ortodontycznego. Efekt, który może uzyskać Pacjent poprzez wykonanie licówek jest wysoce efektowny wizualnie oraz idealnie wpasowany w zęby własne.

 

Mosty: uzupełnienie protetyczne osadzone na zębach na stałe do odtworzenia braków zębowych. Wykonane są z estetycznych materiałów w kolorze zęba, mogą być również przygotowane na podbudowie metalowej. Stosowane są jako rozwiązanie długoczasowe lub jako rozwiązanie czasowe – np. na czas gojenia się implantu. Stosujemy mosty adhezyjne i mosty konwencjonalne.

 

Protezy akrylowe: jest to jeden z rodzajów dostępnych protez. Stosowane są do odbudowy bezzębia lub rozległych braków. Są alternatywą, gdy istnieją przeciwskazania do zastosowania protez na implantach. Protezy akrylowe całkowicie położone są na błonie śluzowej pacjenta, czasem wyposażane są w specjalne klamry („haczyki”), które dodatkowo pomagają utrzymać je w ustach pacjenta.

 

Protezy szkieletowe: są to protezy bardziej wytrzymałe niż protezy akrylowe, zawierają w sobie elementy metalowe, które nie są widoczne przy uśmiechaniu się. Dzięki zastosowaniu metalu w protezie ogranicza się ich płytę na podniebieniu. Dzięki temu ta część jest cieńsza i zajmuje mało miejsca. Ten rodzaj protezy oparty jest dodatkowo na zębach własnych Pacjenta, co podnosi komfort ich użytkowania i poprawia znacząco stabilizację protezy.

 

Protezy overdentures: to specjalny rodzaj protez, które oparte są na korzeniach resztkowych pacjenta. Protezy są utrzymywane na specjalnych elementach mocujących, które wkomponowane są na korzeniach zębów pacjenta: kulkowych zatrzaskach korzeniowych, zespoleniach kładkowych, koronach teleskopowych, magnesach.

 

Protezy natychmiastowe: to protezy, stworzone na czas gojenia dziąseł i kości po usuniętych zębach. stosowane są czasowo, przed wykonaniem uzupełnienia protetycznego docelowego. Ich wykonanie rozpoczyna się przed usunięciem zębów.

 

Implantokorony, implantomosty: są to wysoce trwałe i estetyczne korony wykonywane na wszczepionym do kości pacjenta implancie. Mogą być one cementowane lub przykręcane, a ich połączenie z implantem w kości następuje poprzez łączniki standardowe lub indywidualne.

 

Implantoprotezy: w przypadku znacznych braków zębowych, aby uzyskać wysoką stabilność użytkowanej przez Pacjenta protezy, umieszcza się w jego żuchwie lub szczęce implanty, na które następnie jest nakładana proteza, utrzymywana na specjalnych elementach mocujących tj. belka, locatory, korony teleskopowe.

 

ZOBACZ CENNIK