PIERWSZA WIZYTA


 

Każde nowe miejsce i nowa sytuacja, szczególnie ta związana z wizytą u dentysty, mogą budzić w nas niepewność w związku z tym co może się wydarzyć.

 

Dlatego w Dental Migas Clinic naszych Pacjentów do pierwszej wizyty przygotowujemy już teraz.

 

Jak wygląda pierwsza wizyta w Dental Migas Clinic?

01

Kwestionariusz stanu zdrowia i rozmowa


Na pierwszą wizytę zapraszamy Pacjentów 15 minut wcześniej przed zaplanowaną godziną przyjęcia.

W tym czasie recepcjonistki przekażą do wypełnienia kwestionariusz, który zawiera informacje na temat zdrowia Pacjenta. Te informacje są niezbędne ze względu na bezpieczeństwo leczenia.  

Rozmowa pomiędzy Pacjentem, a lekarzem nakreśli jakie są oczekiwania Pacjenta i jakie są jego główne problemy.

02

Szczegółowe badanie


W zależności o potrzeb związanych ze stanem zdrowia Pacjenta konsultacje i diagnostyka przeprowadzane są w wielospecjalistycznym zespole.

W naszej pracy wykorzystujemy mikroskopy (pozwalające na bardzo dokładne określenie zmian w strukturze zębów), kamery wewnątrzustne (wykonane zdjęcia zębów i jamy ustnej możemy obejrzeć z Pacjentem na ekranie komputera).

03

Diagnostyka obrazowa oraz zdjęcia fotograficzne


W tym etapie wizyty lekarz zadecyduje jakie badanie z zakresu diagnostyki obrazowej będzie odpowiednie (RTG, panoramiczne, tomografia komputerowa).

Rzetelne badanie obrazowe jest niezbędne ze względu na to, że nie wszystkie zmiany patologiczne są widoczne w badaniu klinicznym.

Badania te wykonujemy za pomocą tomografu cyfrowego CBCT Carestream 9300 Premium C – najwyższej jakości sprzęcie, o największym polu obrazowania i ultra niskiej dawce promieniowania. Dla skompletowania dokumentacji zostaną wykonane również zdjęcia fotograficzne zębów, twarzy i uśmiech Pacjenta.

 

04

Plan leczenia


Na podstawie zebranego materiału diagnostycznego lekarze Dental MIGAS Clinic przygotują w jasny i czytelny sposób plan leczenia.

Przy takim podejściu Pacjent pozna wszystkie etapy leczenia i będzie mógł się do nich odpowiednio przygotować. Akceptacja planu leczenia przez Pacjenta zobowiązuje nasz zespół do objęcia go kompleksową opieką.

 

05

Higienizacja


Bezpośrednio przed rozpoczęciem kompleksowego leczenia, jeśli wystąpi taka potrzeba, kierujemy naszych Pacjentów na higienizację zębów z osadu i kamienia nazębnego.

Higienistki wykonują scaling (usunięcie kamienia nazębnego) oraz piaskowanie (usunięcie osadów powierzchniowych i przebarwień) Następnie zęby zostaną wypolerowane i zabezpieczone odżywką wzmacniającą i znoszącą nadwrażliwość.

 

 Po higienizacji zębów będziemy mogli przejść do właściwego leczenia z zakresu:

ZOBACZ CAŁĄ OFERTĘ USŁUG