DIAGNOSTYKA


W trakcie wizyty diagnostycznej w Dental Migas Clinic, lekarz dokonuje analizy stanu zdrowia Pacjenta oraz jego potrzeb i oczekiwań co do dalszego leczenia. Następnie wykonywane jest dokładne badanie stanu zdrowia jamy ustnej, zębów pacjenta i błon śluzowych. Ta wizyta jest często połączona z wykonaniem badania radiologicznego celem oceny stanu zdrowia kości i struktur anatomicznych Pacjenta, położonych pod dziąsłem. Po pełnej diagnostyce pacjent otrzymuje informację na temat zdrowia jamy ustnej, problemu, z którym zgłosił się do gabinetu stomatologicznego i proponowanych rozwiązań.

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA – LECZENIE PRÓCHNICY


Celem leczenia zachowawczego zębów jest odbudowa ich kształtu, koloru i funkcji. W Dental Migas Clinic stosujemy najlepsze materiały kompozytowe. Leczenie zębów i usuwanie z nich próchnicy odbywa się w powiększeniu mikroskopu, bądź lup zabiegowych i w zabezpieczeniu zęba koferdamem – specjalną gumą, która izoluje oczyszczony ząb od bakterii w ślinie.W naszej ofercie znajduje się również bezbolesne znieczulenie komputerowe duńskiej firmy Calaject.

BADANIA TOMOGRAFICZNE 3D


Badanie stożkowej tomografii komputerowej 3D stosujemy w wielu dziedzinach stomatologii: implantologii, chirurgii, endodoncji, periodontologii, ortodoncji. Pełna i dokładna diagnostyka umożliwia nam postawienie prawidłowej diagnozy i zaplanowanie właściwego leczenia bez „niespodzianek”. Pracownia tomografii komputerowej w Dental Migas Clinic została wyposażona w tomograf komputerowym 3D firmy Carestream o polu obrazowania do 17 cm x 13,5 cm z ultra niską dawką promieniowania i skróconym czasem badania, dzięki programowi ONE SHOT.

IMPLANTOLOGIA STOMATOLOGICZNA


U zdecydowanej większości Pacjentów najlepszym rozwiązaniem do odbudowy braków zębowych jest zastosowanie implantów zębowych.

W Dental Migas Clinic wykorzystujemy jedynie sprawdzone implanty renomowanych producentów implantów klasy premium.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej tomografii komputerowej 3D jesteśmy w stanie zaplanować zabieg implantologiczny ogromną dokładnością.

W przypadku niewystarczającej ilości kości nasi implantolodzy odbudują i zregenerują kość pacjenta, aby stworzyć odpowiednie warunki kostne dla umieszczenia implantu zębowego. Stosując technologię piezosurgery jesteśmy w stanie przeprowadzić zabiegi podnoszenia zatoki szczękowej oraz regeneracji blokami kostnymi w sposób najbezpieczniejszy, minimalizując ryzyko powikłań.

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA


W Dental Migas Clinic usuwamy zęby w sposób atraumatyczny stosując do tego piezosurgery, wysokiej klasy, niemieckie narzędzia oraz system Benex. Delikatna chirurgia stomatologiczna pozwala na zachowanie maksymalnej ilości kości Pacjenta w trakcie usuwania zębów.

 Stosowana biostymulacja laserowa przyśpiesza gojenie po usunięciu zęba oraz zmniejsza dolegliwości bólowe.

Dzięki zastosowaniu wirówki do fibryny bogatopłytkowej (PRF) możemy w trakcie zabiegu uzyskać z krwi pacjenta autogenny materiał, który przyśpieszy regenerację kości.

ENDODONCJA MIKROSKOPOWA – LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM


Leczenie kanałowe, inaczej zwane endodontycznym odbywa się w Dental Migas Clinic po dokładnym zbadaniu Pacjenta i diagnostyce radiologicznej.

Cena leczenia kanałowego nie zawiera odbudowy po leczeniu kanałowym.

W przypadku konieczności powtórnego leczenia kanałowego zęba nasi lekarze dysponują najnowocześniejszym sprzętem, który jest niezbędny do przeprowadzenia prawidłowego leczenia. W trakcie leczenia korzystamy z laserowej dezynfekcji kanałów korzeniowych, ultradźwiękowej aktywacji środków dezynfekujących oraz specjalnych systemów do opracowywania wnętrza zęba, tj. Reciproc Blue, Protaper Gold. Wnętrze korzenia po usunięciu bakterii i martwych tkanek oraz dezynfekcji jest szczelnie wypełniane ciepłą gutaperką z najnowszej generacji uszczelniaczami bioceramicznymi. Stosowanie mikroskopów zabiegowych firmy Carl Zeiss pozwala nam dokładnie kontrolować jakość leczenia kanałowego.

PROTETYKA


W Dental Migas Clinic, troszcząc się o najwyższą jakość i dokładność wykonywanych prac protetycznych, posiadamy własne laboratorium protetyczne z systemem Cad Cam.

Własne labolatorium protetyczne pozwala na wykonanie pełnej usługi w jeden dzień. Stosujemy dokładne wyciski cyfrowe przy użyciu skanera wewnątrzustnego, następnie na ekranie komputera możemy zaprojektować nowe uzupełnienie protetyczne dla naszego Pacjenta, które zostanie wyfrezowane w specjalnej frezarce firmy Dentsply Sirona.

Współpracujemy z najlepszymi technikami dentystycznymi, aby zapewnić efekt wizualny i satysfakcję z leczenia, która zadowolić nas i naszych Pacjentów.

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA


W trosce o najmłodszych Pacjentów wyposażyliśmy Dental Migas Clinic w szereg udogodnień przed i w trakcie wizyty. Wiemy jak ważne jest właściwe podejście do dziecka. Nasi najmłodsi Pacjenci mogą wybrać kolor swojej własnej „plomby” w zębie. Dla naszych Pacjentów mamy do dyspozycji smakowe żele znieczulające i znieczulenie komputerowe.

Na koniec wizyty każde z dzieci może wybrać nagrodę z „magicznej szuflady”. Pierwsza wizyty dziecka powinna odbyć się do 18 miesiąca życia i być wizytą adaptacyjną, gdzie maluch pozna gabinet stomatologiczny i lekarza dentystę. Istotnym jest, aby taka wizyta odbyła się, zanim u dziecka pojawią się dolegliwości ze strony jamy ustnej.

HIGIENIZACJA I WYBIELANIE ZĘBÓW


*Pełna higienizacja: badanie wskaźników higieny jamy ustnej, scaling, piaskowanie, polishing, fluoryzacja, instruktaż higieny jamy ustnej

Przed profesjonalną higienizacją dyplomowane higienistki stomatologiczne Dental Migas Clinic badają wskaźniki higieny jamy ustnej, krwawienia z dziąseł oraz kieszonek, aby stale monitorować Pacjenta. Kompleksowa higienizacja składa się z oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego, oczyszczenia powierzchni zębów i przestrzeni pomiędzy zębami z osadów, wypolerowania specjalnymi gumkami i szczoteczkami oraz wzmocnieniu zębów odżywką. Po pełnej higienizacji nasza higienistka przeprowadzi instruktaż higieny jamy ustnej, skoryguje nieprawidłowe nawyki i nauczy jak radzić sobie w miejscach na naszych zębach, które trudniej jest doczyścić. Na koniec wizyty wspólnie zaplanują Państwo wizytę kontrolną, aby ocenić stan dziąseł.

Aby skutecznie poprawić estetykę uśmiechu nasz Pacjent może skorzystać z wybielania zębów. Oferujemy wybielanie gabinetowe: systemem Prevdent z lampą wybielającą i wybielanie światłem lasera. Inną opcją jest wybielanie nakładkowe, w którym pacjent sam w domu do specjalnie, wykonanych dla niego nakładek aplikuje, żel wybielający.

PERIODONTOLOGIA


Aby nasz uśmiech był piękny, ważne jest zachowanie prawidłowej estetyki białej, czyli zębów, ale również estetyki czerwonej – dziąseł.

Powstające recesje zębowe są nie tylko problemem estetycznym, ale równie często są przyczyną nadwrażliwości zębów na skutek odsłoniętej powierzchni korzenia.

Zabiegi z zakresu mikrochirurgii periodontologicznej wykonujemy przy użyciu powiększenia, mikrochirurgicznych narzędzi, dzięki którym jesteśmy delikatni, a jednocześnie skuteczni. W Dental Migas Clinic zapewniamy pełną opiekę periodontologiczną dla naszych pacjentów przed, w trakcie i po zabiegu.

Zajmujemy się leczeniem chorób dziąseł i przyzębia, regeneracją ubytków kostnych. Aby być skutecznym dodatkowo stosujemy lasery stomatologiczne, zwiększające skuteczność leczenia periodontologicznego.

DYSFUNKCJE STAWU SKRONIOWO-ŻUCHWOWEGO, CHOROBA OKLUZYJNA


Patologiczne zmiany w narządzie żucia niekorzystnie wpływają na nasze samopoczucie, ale również na wygląd naszych zębów.

Niezwykle istotnym jest prawidłowe ułożenie zębów w łuku górnym i dolnym i ich wzajemne położenie oraz kontakty.

Aby leczenie było kompleksowe w planowanie leczenia zaangażowanych jest wielu ekspertów Dental Migas Clinic, nie tylko lekarz dentysta, ale także fizjoterapeuta. Wizyty u fizjoterapeuty odbywają się dopiero po analizie i omówieniu planu leczenia.

ORTODONCJA


W trakcie konsultacji ortodontycznej w Dental Migas Clinic lekarz poznaje oczekiwania pacjenta, następnie przeprowadza dokładne badanie ułożenia zębów górnych i dolnych oraz ich wzajemne kontakty.

Ortodonta indywidualnie dobiera potrzebne zdjęcia rentgenowskie, niezbędne do oceny punktów pomiarowych twarzy pacjenta w wyspecjalizowanym oprogramowaniu komputerowym. W przypadku istnienia zębów zatrzymanych na konsultacji może zostać przeprowadzone badanie tomografii komputerowej 3D, aby precyzyjne określić położenie takiego zęba.

Konsultacja ortodontyczna często wiąże się z pobraniem wycisków celem wykonania modeli diagnostycznych gipsowych lub skanu cyfrowego celem uzyskania modeli cyfrowych 3D. Na kolejnej wizycie lekarz ortodonta przedstawia możliwie rozwiązania i metody alternatywne, wraz z planem leczenia.

MEDYCYNA ESTETYCZNA


Wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są wykonywane przy użyciu renomowanych preparatów wiodących firm.

Na pierwszej konsultacji lekarz medycyny estetycznej przeprowadzi szczegółowy wywiad wraz z badaniem, pozna oczekiwania Pacjenta i przedstawi możliwe rezultaty zastosowanego leczenia.

Celem przeprowadzanych w Dental Migas Clinic zabiegów medycyny estetycznej jest poprawa jakości życia Pacjenta, poprawa własnego wyglądu, usunięcie niedoskonałości.

Podany cennik i ceny mają charakter poglądowy. Koszt leczenia zostanie podany podczas wizyty w podmiocie leczniczym.

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego. Cennik jest aktualny od 24.11.2022.

FINANSOWANIE USŁUG STOMATOLOGICZNYCH


Chcemy pomagać jak największej liczbie osób, zarówno dzieciom, ich rodzicom i seniorom z Krakowa oraz okolic. Wiemy, że sprzyjać temu będzie nasza elastyczność finansowa. Dlatego proponujemy pacjentom różne formy finansowania świadczonych usług, m.in. możliwość płatności ratalnych za wykonane zabiegi.

Formalności ograniczone są do minimum, a przez cały proces pozyskania środków na leczenie pomogą przejść nasze recepcjonistki.

Usługi, które można sfinansować w systemie ratalnym to m.in.:

  • leczenie zachowawcze
  • leczenie ortodontyczne
  • protetyka
  • implanty zębowe
  • stomatologia estetyczne
  • chirurgia stomatologiczna
  • oraz pozostałe zamieszczone w ofercie Dental MIGAS Clinic
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ